Afiša (27. apr - 3. maijs)
Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Edgars Caics – Pasaules čempions galda hokejā

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Sports Jaunumi Edgars Caics – Pasaules čempions ...

2017. gada 19. jūnijs

Zelta medaļu Čehijas pilsētā Liberecā notiekošajā Pasaules čempionātā galda hokejā izcīnījis Latvijas pārstāvis Edgars Caics. Finālā viņš ar 4:3 sērijā uzveica savu tiešāko konkurentu Maksimu Borisovu no Krievijas.

Prestižākajā nominācijā jeb OPEN sacensībās piedalījās 148 dalībnieki no 25 valstīm, to skaitā arī 10 Latvijas labākie galda hokejisti. Visā turnīrā ar augsto #2 numuru tika izlikts Edgars Caics, bet ar #3 numuru - Atis Sīlis. Sestdienā tika aizvadīta kvalifikācijas kārta, kur visi dalībnieki tika sadalīti 8 apakšgrupās. No katras grupas nākamajā kārtā iekļuva 8 spēlētāji, tādējādi iekļūstot labāko 64 dalībnieku skaitā. No mūsējiem šo uzdevumu izdevās izpildīt visiem desmit. Svētdienā 64 labākie tika sadalīti divās finālgrupās, no kurām katras grupas 16 labākie iekļuva izslēgšanas spēlēs jeb play-off. Šeit jau mūsu dalībnieku skaits saruka līdz pieciem, jo 1/16 finālā iekļuva jau pieminētie Sīlis un Caics, kā arī Valts Smagars, Edgars Saulītis un Jevgēnijs Zaharovs.

1/16 fināls bija arī apstāšanās punkts Valtam Smagaram (zaudējums čeham Patrikam Petram ar 1:4 sērijā), Edgaram Saulītim (zaudējums somam Kevinam Eriksonam ar 2:4 sērijā) un Jevgēnijam Zaharovam (zaudējums krievam Venjaminam Gerasimovam ar 1:4). Savukārt Caics un Sīlis tika galā ar saviem pretiniekiem, attiecīgi - zviedru Andersu
Ekestubi (4:0) un somu Janu Pelkonenu (4:2).

1/8 finālā abiem mūsu līderiem stājās jau pavisam cita kalibra spēlētāji. Caics pret junioru vicečempionu krievu Ņikitu Žolobovu, bet Sīlis pret citu krievu Alekseju Zaharovu. Jau daudz sīvākās cīņās, bet atkal labāki izrādījās abas mūsu cerības. Uzvars ar 4:1 un 4:2 sērijās. Tā nu nācās, ka pēc finālgrupās ieņemtajām vietām jau 1/4 fināls saveda kopā abus mūsu sportistus - latviešu derbijs Caics pret Sīli. Pārmaiņus uzvarot te vienam, te otram cīņa nonāca līdz septītajai spēlei. Nervozā un uzvilktā spēlē tika fiksēts rezultāts 1:1, kas nozīmēja, ka labākā noskaidrošanai bija nepieciešams papildlaiks. Arī tajā bez kļūdām neiztika, līdz izgājienu izdevās realizēt Caicam - vieta pusfinālā, savukārt Atim Sīlim x.
vieta kopvērtējumā. 1/2 finālā pretī stājās jaunais Pasaules junioru čempions Oskars Henriksons no Zviedrijas, ar kuru šosezon play-off tika spēlēts jau divas reizes un abās gūtas pārliecinošas uzvaras. Šoreiz zviedrs bija sagatavojies labāk un izrādīja sīvu pretestību.Caics bija vadībā ar divām uzvarām - 2:0 un 3:1, tomēr Henriksons prata novest cīņu
līdz septītajai spēlei, kurā tomēr izdevās uzvarēt ar 3:2 un visā sērijā ar 4:3.

Finālā Caicam pretī nāca pašreizējais Pasaules čempions un Pasaules ranga līderis Maksims Borisovs. Šosezon abi bija tikušies divreiz - vispirms Rīgā ar 4:1 uzvarēja Caics, bet Tallinā 4:2 pārāks bija Borisovs. Sērijā diezgan ātri ar 2:0 un 3:1 vadībā izvirzījās Borisovs, tomēr Caics spēja izlīdzināt līdzsvaru sērijā un jau trešo reizi vakarā aizvadīja septīto sērijas spēli. Tajā nervi bija uzvilkti ne vien pašiem spēlētājiem, bet arī skatītājiem uz vietas. Līdzīgi kā ar Sīli, arī šeit bija nepieciešams pagarinājums, kurā gan vairāk uzbruka Borisovs, tomēr veiksmīgs pretuzbrukums sanāca Caicam.


Vieta Spēlētājs Pārstāvniecība
1. Edgars Caics Latvija
2. Maksims Borisovs Krievija
3. Oskars Henriksons Zviedrija
4. Venjamins Gerasimovs Krievija
5. Jānis Galuzo Krievija
6. Aleksandrs Mildronadovs Krievija
7. Atis Sīlis Latvija
8. Kevins Eriksons Somija
22. Valts Smagars Latvija
24. Edgars Saulītis Latvija
28. Jevgēnijs Zaharovs Latvija
36. Elvijs Siliņš Latvija
42. Edgars Mucenieks Latvija
47. Raivis Miglinieks Latvija
48. Artjoms Zaharovs Latvija
53. Gints Lasmanis Latvija


Līdz ar to Edgars Caics savam šī gada Pasaules tūres kopvērtējuma titulam un pagājušā gada Eiropas čempiona titulam ir pievienojis arī Pasaules čempiona titulu, turklāt jau rīt Pasaules reitingā ieņems pirmo vietu.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 26.aprīlī, 2018, 16:05
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.sports.riga.lv