Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Simtdaļas šķir labākos jauniešus dažās grupās „Skibox balvas” 3.posmā skrituļslidošanā

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Sports Jaunumi Simtdaļas šķir labākos jauniešus ...

2017. gada 13. jūlijs

Otrdienas vakarā Uzvaras parkā Rīgā trešajā posmā lielākajā skrituļslidošanas sacensību seriālā „Skibox balva”, ko rīko sporta klubs „ASI Skibox” sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamentu, sprinta disciplīnā sacentās arī jaunāko grupu dalībnieki, veicot 500m, bet paši mazākie, U7 grupas pārstāvji – 300m.

Tāpat kā lielajiem arī vairākās mazākajās grupās bija vērojamas ļoti līdzvērtīgas cīņas un finiša spurti par uzvaru, labākos šķirot vien dažām simtdaļām vai desmitdaļām.

Lai arī pirms sacensībām, ņemot vērā iepriekšējo posmu rezultātus, to nevarēja prognozēt, bet tieši U13 grupā meitenēm (2004./2005.g.) sanāca visspraigākā cīņa, par ko parūpējās Ance Kucina (ASI Skibox) un otrajā braucienā arī Signe Malnača (Laimīte), kuras bija pavisam tuvu, lai pārspētu šīs sezonas pirmajos divos posmus un pagājušajā sezonā dominējošo Patrīciju Sniķeri (Laimīte). Pirmajā braucienā finiša taisnē pārējām pāris metrus priekšā atradās Sniķere un Kucina, kuras tad arī finiša sprintā cīnījās par pirmo vietu. Pēdējos 30 metros Ance centās apdzīt priekšā esošo Patrīciju, taču gandrīz uzskrēja konkurentei virsū, kā rezultātā pazaudēja nedaudz ātrumu un, kā noteica pēc fotofiniša, piekāpās Patrīcijai 0,03 sekundes. Tikmēr Signe Malnača finišēja trešā. Signe bija trešā arī otrajā braucienā, taču vēl tuvāk ātrākajām divām, finišējot gandrīz vienā līnijā un piekāpjoties viņām padsmit sekundes simtdaļas. Taču otrā brauciena pirmā puse nemaz neliecināja par tādu iznākumu beigās, jo jau pirmajos 200m vecākā no māsām Sniķerēm bija izveidojusi ap 5 metru pārsvaru un šķita, ka Patrīcija ir saņēmusies, un atkārtosies iepriekšējo posmu scenārijs. Tomēr skatītāji vēlreiz piedzīvoja spraigu finiša spurtu ar faktiski identisku iznākumu, kur Patrīcija vēlreiz bija ātrāka pāris sekundes simtdaļas pār Anci Kucinu, kura trešajā posmā parādīja progresu, jo pirmajos divos posmos nebija tikusi trijniekā. Tai pat laikā iepriekš godalgotās vietas ieguvušās Laura Jankovska un Agate Priedīte (abas “Laimīte”) šoreiz palika ārpus trijnieka. Ja Laura abos braucienos turpat vien bija pie ātrākajām trim, tad Agate, it īpaši pirmajā braucienā, kad pirmajos 100m viņai kaut kas atgadījās, nevienā startā otrdien vakarā tā reāli nepretendēja uz iekļūšanu trijniekā.

Puišiem šajā grupā bija pilnīgi pretējs scenārijs meitenēm, jo progresu rādošais Artūrs Miglinieks (ASI Skibox) uzvarēja pārliecinoši, pirmo braucienu veicot ātrāk par minūti un esot ātrākam arī par sava vecuma meitenēm, par kurām viņš bija lēnāks pirmajā posmā un arī pagājušajās sezonās. Pēc otrā posma izlaišanas ar stabilu otro vietu atgriezās Māris Šternmanis (JLSS), noskrituļojot nedaudz lēnāk nekā maijā. Trešais finišēja Rainers Kreitāls (ASI Skibox).

U11 grupā (2006./2007.g.) puišiem pirmajā startā par zaudējumu pirmajā posmā Ralfam Konradam (Laimīte) revanšējās Gustavs Vācietis (ASI Skibox). Ja pirmajā braucienā abus šķira gandrīz sekunde, tad otrais brauciens bija vēl aizraujošāks, jo uzvarētāja liktenis noskaidrojās finiša spurtā, kur Gustavs par Ralfu bija ātrāks 012 sekundes. Abu Kristapu – Ņezamova un Smirnova – starpā šoreiz cīņa par trešo vietu nesanāca, jo, lai arī pirmo reizi šosezon “Skibox balvā” startējušais Smirnovs bija aptuveni savā iepriekšējā līmenī vai nedaudz lēnāks, tomēr daudz zaudēja Ņezamovam, kurš ar abiem līderiem Vācieti un Konradu uzrāda krietni ātrākus laikus nekā pērn.  Meitenēm abos braucienos pārliecinoši uzvarēja Anna Krūmiņa (ASI Skibox), bet pirmos divus posmus izlaidusī viņas komandas biedrene Amanda Eihmane atgriezās ar otro vietu, tiesa, abos braucienos viņai tikai pussekundi zaudēja Loreta Jurēvica (Ziemeļpols), kura iepriekšējās sezonās Amandai zaudēja vairāk. Līdz ar to bez godalgas nācās palikt iepriekšējos posmos trijniekā tikušajai Annijai Lācei (Laimīte). Lai arī Anna Krūmiņa nobrauca ātrāk nekā pirmajā posmā, tomēr vienā no retajām reizēm viņa nebija ātrāka par pirmās vietas ieguvēju savā vecumā puišiem.

Vēl vienu pirmo vietu Krūmiņu ģimenei nodrošināja Katrīna (ASI Skibox), kas bija ātrākā U9 grupā meitenēm. Atšķirībā no vecākās māsas Annas Katrīnai sīvākās konkurentes bija ļoti tuvu – pāris desmitdaļu attālumā. Līdzīgi kā māsa Ance U13 grupā arī Ieva Kucina (ASI Skibox) savā grupā ieguva otro vietu abos braucienos. Tikmēr cīņā par trešo vietu U7 grupas pārstāve Beatrise Fokrota (ASI Skibox) apmainījās ar vietām ar komandas biedreni Sabīni Ceriņu, posma kopvērtējumā trijniekā tomēr tiekot kalnu slēpotājai Beatrisei. Puišiem konkurentiem nekādas cerības neatstāja Rodrigo Šaudiņš (Laimīte), bet Rūdolfs (KSS) bija tuvu, lai Šternmaņu ģimenei nopelnītu vēl vienu otro vietu, taču divu braucienu summā viņš tikai par pāris sekundes simtdaļām piekāpās Kristoferam Vasaraudzim (ASI Skibox).

Pašā jaunākajā U7 grupā uzvaras sēriju turpināja Elza Milbreta (Traverss-V). Lai arī par Elzas uzvaru šaubas neradās, tomēr daudz labākus rezultātus uzrādījušās konkurentes šoreiz bija krietni tuvāk. Cīņa par otro vietu izvērtās starp trijām dalībniecēm. Lai arī vienīgā no šīm trim, kas abos braucienos tika trijniekā, bija pirmo reizi šajā sezonā veiksmīgi visā posmā nostartējusī Aleksandra Trapāne (ASI Skibox), tomēr, tā kā svarīgāka ir laiku kopsumma, ne vietas, tad jaunā kalnu slēpotāja posma kopvērtējumā ieņēma trešo vietu, jo ātrāka divu braucienu summā bija iepriekšējo posmu otrās vietas ieguvēja Betija Orupa (Apex). Una Ceriņa tāpat kā masa Sabīne trijniekā tika vienā braucienā, bet posma kopsummā četru dalībnieku Ceriņu ģimeni tomēr nācās palikt bez godalgas. Puišiem sanāca pilnīgi identisks scenārijs pirmajam posma, proti, pirmajā braucienā Endijs Škutāns komandas biedru Timuru Ivaņenko (abi Laimīte) apsteidza vairāk nekā par 2 sekundēm, bet otrajā bija priekšā tikai par 0,3 sekundēm. Pirmo reizi trijniekā tika Kārlis Lejstrauts (Laimīte), bet šoreiz vājāku sniegumu rādīja Markuss Timmermanis, līdz ar to allaž trijniekā tikušajam šoreiz nācās samierināties ar piekto vietu.

Fitnesa grupās bija šādi uzvarētāji: U9 – Ieva Jurēviča u Gustavs Dūšelis, U11 – Beāte Tolmane un Darens Ozols, U13- Agate Cirkša un Dāvis Lietuvietis, Junioriem – Linda Kalvāne un Bruno Milbrets, pieaugušajiem – Katrīna Jakovļeva un Rolands Martinsons, Master- Raimonds Ņezamovs.

“Skibox balva” 4. posms notiks 15. augsutā, dalībniekiem sacenšoties vidējā distancē.

  19989726_1408676725836841_7663659759542496554_n.jpg

Ivars Bācis

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 23.maijā, 2018, 15:55
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.sports.riga.lv