Afiša (27. apr - 3. maijs)
Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Centra sporta kvartālu atklās 16. septembrī (1)

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Sports Jaunumi Centra sporta kvartālu atklās 16....

2017. gada 14. jūlijs

13. jūlijā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs kopā ar Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētāju Oļegu Burovu un Rīgas Centra humanitārās vidusskolas direktori Inetu Rudzīti, kā arī būvniecības uzņēmuma "LNK Industries Partnership" pārstāvjiem un citiem interesentiem apsekoja un iepazinās ar būvniecības darbu gaitu topošajā Centra sporta kvartālā, Kr. Barona ielā 116a, Rīgā.

“Rīgas vēsturiskajam centram trūka vietas, kur var kopā ar ģimeni atnākt un sportiski pavadīt laiku. Parku mums centrā netrūkst, bet tieši sportiskām nodarbēm piemērotu nebija. Nu tāds tiek būvēts un aicinu visus 16.septembrī uz Centra sporta kvartāla atklāšanu!”

Topošā Centra sporta kvartāla kopējā teritorija ir četri hektāri, no kuriem 7000 kvadrātmetros jau ir izveidots viens no lielākajiem rotaļu laukumiem bērniem.  Apskatot to, tika pārrunāts, ka pie Latvijas mainīgajiem laika apstākļiem nepieciešamas nojumes, kur patverties no lietus vai stipras saules. Tās tiks uzstādītas gar Kr. Barona ielu, nojumes dizainu izstrādās Īpašuma departamenta arhitekti. Savukārt turpat esošā vecā noliktavas ēka pie Rīgas Centra humanitārās vidusskolas sākumskolas ēkas tiks pārbūvēta un tajā atradīsies ģērbtuves, noliktavas telpas, kā arī policijas telpas.

Kā informēja Policijas priekšnieka vietnieks Andrejs Aronovs, Centra sporta kvartālā tiks uzstādītas videonovērošanas kameras, kas tiks pieslēgtas pilsētas videonovērošanas tīklam, kā arī pats laukums iekļauts patrulēšanas maršrutā nakts stundās.

Ar laiku Centra sporta kvartālā paredzēts ierīkot divas kafejnīcas, kā arī tiks domāts par dzeramā ūdens strūklakas izveidošanu.

Savukārt pārējā Centra sporta kvartāla četru hektāru lielā teritorijā pašreiz top 64 reiz 42 metrus liels futbola laukums ar 280 metrus garu skrejceļu ap to, latviešu basketbola zvaigznes Kristapa Porziņģa basketbola laukums, divi multifunkcionālie laukumi, laukumi pludmales volejbolam, tāllēkšanas sektors, laukums ielu vingrošanai, tribīnes, inventāra nomas punkti, tualetes, ģērbtuves.

Patlaban jau ir noasfaltēti visi sporta laukumi (futbollaukums, multifunkcionālie laukumi, trenažieru laukums, skrejceliņi un celiņi skrituļslidotājiem, un riteņbraucējiem). Laukumos tiek klāti gumijas segumi un uzstādīti žogi.

Tāpat tiks iekārtots arī skeitparks (patlaban jau ieklāts asfalta segums 1800 m2 platībā) un veloparks – arī tajā ieklāts asfalta segums (2500 m2 platībā) un zona, kurā mācīs braukt ar divriteņiem. Ap teritoriju uzstādīts žogs – 810 m garumā, kā arī ieklāts bruģakmens - 8000 m2 no 11000 m2. Tāpat jau veikta basketbola laukuma “Porziņģis” asfaltēšana un uzstādīti basketbola grozi.

 

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Ilze Krūkle, e-pasts: ilze.krukle@riga.lv

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

Aleksandrs Briedis, skijorings-riga@inbox.lv 20/07/2017 22:37
 

Nožēlojami,ka Rīgas dome šādu teritoriju projektēšanā nepieaicina par konsultantiem bērnu riteņbraukšanas pārstāvjus.Rezultātā šā tā jau šo to uztaisa,kaut gan būtiska rezultāta nav- normāliem bērnu sacensību apstākļiem šie objekti nav piemēroti, 84.vidusskolas kompleksā-pat nevajadzīgi padarīti bīstami ar stabiem pašā skrejceļa malā. Ierēdņi droši vien pat nezin,ka jau 2000-šo gadu sākumā pieņemtā Rīgas veloattīstības programma definēja kā mērķi bērnu velosacensību trašu iekārtošanu visos tam piemērotajos parkos, nemaz nerunājot par pašreiz iekārtojamajiem atpūtas kompleksiem. Akmens jāmet arī velofederācijas dārziņā,kur par bērnu interesēm ,kā to atzīst jaunais izlases treneris Romāns Vainšteins,nerūpējas...

 
Pēdējo reizi atjaunota 26.aprīlī, 2018, 16:05
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.sports.riga.lv