Afiša (20. feb - 26. feb)
Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas čempionu titulus izcīna Everita Daubure un Laura Gustsone

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Sports Jaunumi Rīgas čempionu titulus izcīna Eve...

2017. gada 11. septembris

Sporta centā “Kleisti” 9. un 10. septembrī notika Rīgas atklātais čempionāts un jaunatnes meistarsacīkstes jāšanas sportā. Pieaugušo konkurencē iejādē čempiones titulu izcīnīja Everita Daubure, bet šķēršļu pārvarēšanā uzvaru guva Laura Gustsone.

Iejāde

Rīgas atklātais čempionāts iejādē risinājās pēc Mazās balvas programmas dalībniekiem bez vecuma ierobežojuma. Uzvaru izcīnīja Everita Daubure ar zirgu Luvrs (LSVK “Harmonija”), sasniedzot rezultātu 64,079%, otrā bija Sabīne Irbe ar Dinu (RJSK) – 63,158%.

Rīgas jaunatnes meistarsacīkstēs bērniem līdz 15 gadu vecumam uzvarēja Laura Jerāne ar Lavandu (RJSK) – 68,077%, bet junioriem līdz 18 gadu vecumam par čempioni kļuva Ieva Renāte Pētersone ar Karlo (JSB “Lagoss Dressage”) – 65,245%.

Rīgas atklātā čempionāta uzvarētāja iejādē Everita Daubure: “Lepojos ar sava zirga Luvrs sniegumu, jo šī ir pirmā sezona, kad startējam Mazās balvas programmā. Laika apstākļu dēļ, kad bija salijis laukums, varbūt neizdevās rādīt mūsu labāko sniegumu, jo seguma dēļ bija jāstartē piesardzīgi un pārdomāti. Taču sasniegtais rezultāts procentu izteiksmē mani šādos apstākļos iepriecina. Tagad jāgatavojas Latvijas čempionātam nākamās nedēļas nogalē, kur ceru saglabāt snieguma stabilitāti.”

Šķēršļu pārvarēšana

Rīgas čempiona titula izcīņa šķēršļu pārvarēšanā risinājās maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 130 cm un vienu pārlēkšanu uz laiku, piedaloties sportistiem bez vecuma ierobežojuma. Taču pārlēkšana nenotika, jo tikai viena no dalībniecēm pamatmaršrutu veica bez soda punktiem, tādējādi uzvarot čempionātā – Laura Gustsone ar zirgu Cadesta (RJSK “Sport de Lux”) – 0 s.p./70,51 s. Otrajā vietā Aleksandrs Šakurovs ar Cabaletta (RJSK), trešo godalgu ieguva Maira Leja ar zirgu Leon Des Tedrix (“Baltic Equestrian Team”).

Rīgas jaunatnes meistarsacīkstēs maršrutā bērniem līdz 16 gadu vecumam ar 1. grupas ponijiem maršrutā ar līdz 60 cm augstiem šķēršiem uzvarēja Monta Jurcika ar Prēriju (Saldus JSS); ar 1. un 2. grupas ponijiem ar 90 cm augstiem šķēršļiem labākā bija Anete Freiberga ar Tra-la-lā (Saldus JSS).

Bērniem līdz 16 g. v. maršrutā ar 110 cm augstiem šķēršļiem uzvarēja Madara Rūdele ar Aronia (JSK “Equilat”). Savukārt  junioriem līdz 18 gadu vecumam un jaunajiem jātniekiem līdz 21 gadu vecumam maršrutā ar 120/125 cm augstiem šķēršļiem uzvaru izcīnīja Kitija Bilinska ar Nillu (JSS).

Rīgas atklātā čempionāta uzvarētāja šķēršļu pārvarēšanā Laura Gustsone: “Patiešām esmu ļoti pārsteigta un gandarīta, ka man izdevās uzvarēt sacensību galvenajā maršrutā, jo tajā piedalījās sportisti, kuriem ir daudz lielāka pieredze nekā man. Mūsu ģimenei piederošā ķēvīte Cadesta centās un lēca ļoti labi. Īstenībā man nav līdz šim bijuši šādi panākumi, jo tikai šogad sāku piedalīties sacīkstēs. Tāpēc vēl jo lielāks prieks ar sasniegto.”

Sacensības organizēja Latvijas Jātnieku federācija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi.

Plašāka informācija pieejama Latvijas Jātnieku federācijas mājaslapā www.ljf.lv.

Everita_Daubure.JPG Everita Daubure

LJF Preses dienests

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 20.februārī, 2018, 16:47
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.sports.riga.lv